Bel Ft Tedavisi

 

Bonzai tehlikesi çığ gibi büyüyor

 
Bozai genç bedenleri öldürmeye devam ediyor. Yapılan baskınlar, tedbirler işe yarıyor mu bilinmez ama uzmanlar okul çağındaki çocuklarda bonzai kullanımının 11 yaşına indiğini belirtiyor. Ailelerse bu durumdan oldukça endişeli.
Bizde bu konuda köylülerimizi biliçlendirmek amacı ile bu yazımızı yayınlıyoruz. Lütfen çocuklarımıza dikkat edelim.
 
Kan basıncıda hızlı artış ve nabız yükselmesi, şiddetli ağız kuruluğu, göz kızarıklığı, hayal görme, açlık hissi, ortam seçememe nerede olduğunu hatırlayamama, geçici körlük, geçici felç ve ölüm. İşte bunların hepsine neden gençleri ölüme götüren uyuşturucu madde bonzai...
 
Bonzai, farklı kimyevi maddeler bazı bitkiler ile tarım ilaçlarının karışımı ile kolayca temin edilebilen ve gittikçe yaygınlaşan bir uyuşturucu madde. Çok düşük fiyatlarla satıldı için de en çok kullanılan uyuşturucu bir madde.  
 
Peki sokaktaki vatandaş bonzai den haberdar mı ?
 
Uyuşturucu tacirlerinin hedefinde ilkokul çağındaki çocuklar var. Uzmanlar okulların açılmasıyla birlikte Bonzai tehlikesine dikkat çekiyor ve bu uyuşturucunun okullarda kullanma yaşının 11 olduğunu söylüyor. Aileler ise bu durumdan endişeli.
 
Gençler bonzai konusunda arkadaşın doğru seçilmesi gerektiğini belirtirken, yetişkinler de güvenlik güçleriyle birlikte ailelerinde mücadele etmesi gerektiğini söylüyor.
 
Bizde buradan gençleri “Sakın merak ederek uyuşturucu kullanmayın” diyerek uyarıyoruz. Bir kere merakla içinize çektiğiniz bir nefes, bir daha nefes almamanıza neden olabilir.
 
Kaynak : www.kanalvip.com.tr

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

Büğdüz.Com
Yandex.Metrica
+